خارج نشيني چيست؟

خارج نشيني چيست ؟ از نظر من نويسنده خارج نشيني يك تفكر است ، تفكري كه از خارج كشور مي آيد .تفكري كه در زير لحاف و كرسي نشسته است و ميگويد لنگش كن .تفكري است كه وقتي همه ملت براي قيام خود را آماده ميكند اين عده ميگويند به بيرون نرويد و وقتي ملت  در موقعيتي است كه پتانسيل بيرون رفتن و تظاهرات خياباني را ندارد اين گروه ميگويد كه بيرون برويد و بزنيد و بكشيد و قيام كنيد و آتش بزنيد و و ويا مردم بخواهند 25 بهمن به خيابان بروند و او بگويد 27 اسفند برويد چرا كه به او فشار آمده كه جنبش سبز اين فراخوان را داده و حزب و دسته چهار نفر و نصفي او هيچ كاره مانده است .

خارج نشيني تفكري است كه يك ملت براي بيانيه موسوي و كروبي به خيابان بيايد و خارج نشين به نفع خود مصادره به مطلوب كند .خارج نشين كسي است كه تا صحبت از دعوت كروبي و موسوي براي تظاهرات پيش مي ايد سريع  دو كلمه بيشتر نيست بگويد كشتار 67 و كروبي دزد ولي خود هم عرضه ندارد 5 نفر را به خيابان بياورد.خارج نشين كسي است كه حتي حاضر نيست جلوي سفارت جمهوري اسلامي  برود ولي از پشت تلوزيون يا تلفن يا در چت روم دستور صادر ميكند شما برويد و در كف خيابان بخوابيد . بلي اينها بودند نمونه خارج نشينها.

من دست تك تك هموطنان خارج از ايران را ميبوسم اگر آنها فقط منعكس كننده صداي ما باشند كاري كه بسياري از هموطنانمان در خارج انجام ميدهند كاري كه به عنوان مثال پرشين راديو آقاي سعيد قائم مقامي انجام ميدهد.يا سايتهايي مثل  بالاترين يا ايران پرس نيوز كه توسط  دوستان خارج ايران راه اندازي شده  منعكس ميكند .يا آن عده عزيزاني كه همراه با  تظاهرات ما در خارج كشور به  جلو سفارتها ميروند و خشم خود را بر سر مزدوران  خالي ميكنند. يا در جهت روحيه دادن به ما ميكشوند.

رك و بي پرده بگويم ما نه طز دهنده ميخواهيم ، نه دستور دهنده و نه هيچ چيز ديگري كه بخواهد به ما ديكته شود . ما جوانان سبز  دموكراسي را ميخواهيم و جدايي دين از حكومت را .يك دولت ملي ، آزادي و رفاه اجتماعي و اقتصادي و مطمئن باشيد جاي ديكتاتور ها را باهم عوض نميكنيم.

به همين علت اين بخش مخصوص در سايت راه افتاد تا اگر در فيس بوك ، سايتها يا تلوزيون و راديو هاي  لس آنجلسي و پالتاك و … افرادي با تفكر خارج نشيني وجود دارند براي ملت سبز ايران معرفي شوند. براي ديدن اسامي و مشخصات اين افراد كه دست كمي از سانديس خوران خودمان ندارند ميتوانيد به لينك زير مراجعه كنيد

Advertisements

دربارهٔ شير شجاع

آهاي تويي كه مردم رو با گلوله و باطوم ميزني ، يا خبر چيني ميكني براي اطلاعات يا تو سايتها ضد مردم ايران فعاليت ميكني .بدان و آگاه باش كه شير شجاع در كمينت نشسته تا شكارت كنه

Posted on 2011/02/25, in خارج نشين. Bookmark the permalink. 18 دیدگاه.

 1. سوال من اینه که شما چرا نشستید که یکی از خارج به شما دستور بده؟ شماها انگیزه هم ندارین آقای عزیز. کسی که انگیزه داره اینطوری میره برای اعتراض؟ ظهر ناهارشو بخوره بره دو سه ساعتی بیرون داد بزنه یا از ترس تو مغازه ها پرسه بزنه بعد شب برگرده پیش مامانش تا شامش سرد نشه بعد علاف بشه تو اینترنت و فیس بوک تا ببینه کی از خارج بهش دستور میده تا بیاد بیرون؟؟؟ حکومت هم ازونور وقت پیدا کنه تا دفعه دیگه حسابی همرو تارومار کنه؟ به این میگین پتانسیل و انگیزه؟ نه عزیزم بشین خونه هر وقت به این نتیجه رسیدی که برای چی میای بیرون بیا بیرون تا حداقل اونوقت فقط کمی اونم کمی شبیه مردم شجاع لیبی و مصر بشی. شما سیزده بدر میرین نه تظاهرات اعتراضی. گفتین یک مو از سر موسوی و کروبی کم بشه ال میکنیم و بل . اصلا خبر ندارین اونها کجان و چه بلایی سرشون اومده یک هفته دیگه، تلک تلک یه سیزده بدر یا به قول وزیر اطلاعات برنامه خرید واسه خودتون گذاشتین. راستش خودتونم نمیدونید هر بار برا چی میایید بیرون هر وقت انگیزه واقعی داشتید به دهن کسی نگاه نمیکنید.

 2. بخدا حرف دلم رو زدی از شدت نفرت از این جور ادمها به مرز جنون رسیدم تو پیجم تو فیس بوک مدام باهاشون درگیرم اما در اخر همیشه اقایون من رو به عنوان مزدور رژیم و بسیجی قاتل معرفی میکنند

 3. ما به این امید پیرو ولیمان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هستیم . شما چطور؟

  امام :

  بعد از من كسي خواهد آمد كه پرچم را به دست حضرت مهدي خواهد داد …

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=60:1389-06-01-14-26-04&catid=42:agha-va-mahdi

 4. پیکارگر

  دوست نگارنده با سلام،

  شما بدون اطلاع اقدام به درج مطلبی کرده اید که به هیچ وجه در برگیرنده کلیه کسانی که در خارج از کشور زندگی میکتند نمی باشد. بطور کلی میتوان آنها را به دو دسته تقسیم کرد، بخشی از همین بقول شما خارجه نشین ها رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی بطور غیابی حکم اعدامشان را صادر کرده بود. که در درون این طیف بودند و هستند کسانیکه با تنی مجروح و پاره پاره، ناشی از زندانهای مخوف، و با زور قداق تفنک پاسداران جهل و خرافه اسلامی ناچار بودند برای ادامه فعالیت سیاسی به خارج کشور فرار کنند. دسته دیگری هستند که با تفنن در خارج کشور به اسم مبارزه سیاسی روزگار می گذارانند. بخش دیگری که عمدتاً به این طیف بیشتر نزدیک است، آنها مهاجر هستند و با دلالی و بده بستنهای با سفارت حکام جهل و جنون اسلامی هر ساله برای تعطیلاتشان به ایران مسافرت میکنند. ایا شما اطلاع دارید که بعضی از افرادی که در خارج زندگی میکنند از جان بدر بردگان کشتارهای دسته جمعی سالهای همین حکومت توحش و بربریت اسلامی است. که در بعضی مواردی افرادی وجود دارند که از هر خانواده شان 2 تا 7 نفر از بستگانشان توسط وحوش اسلامی تیرباران و یا حلق آویز شده اند و یا در زیر شکنجه های قرون وسطائی جان باخته اند. ایکاش قبل از اینکه به این نوشته مبادرت ورزید کمی پیرامون این مسئله تحقیق می کردید و این چنین بی مهابا نمی نوشتید. آیا شما اطلاع دارید که در طی سالهای گذشته حدود 400 نفر از فعالین ساسی توسط فاشیست های اسلامی در خارج کشور ترور شده اند. امید است این چند توانسته باشد به برخی از جوانب بحث شما پاسخ داده باشد.
  برایتان تندرستی و شادی آرزومندم
  زنده باد انقلاب مرگ بر جمهوری اسلامی

  • علی آزادان

   دوست گرامی

   صرف اینکه کسی درد و رنج و زجر کشیده است، حقی بر او قائل و برتری و مزیتی حاصل نمی کند. جای تاسف است که بسیاری از هموطنانمان، در تبعید و غربت هستند و خانواده هایشان را هم از دست داده اند و امید که روزی دادگاهی برای دادخواهی ایشان برپا شود، اما بیش از این دیگر توقع داشتن را من پرتوقعی میشمارم. آنچه نویسندهء این صفحه در تعریف خارج نشینان کرده است، ربطی به گذشتهء افراد ندارد و کاری به اینکه چه برسر آنها آمده است ندارد! مهم رفتار امروز افراد خارج از ایران است که اگر خود را بموجب ظلمی که بر آنها رفته است، ارجح از دیگران بدانند، مسلماً مورد قبول مردم قرار نخواهند گرفت.

   تعاریف نویسندهء این صفحه تا حد زیادی درست است و به جز چند مورد جزیی که من موافق نیستم، مابقی را واقعیت میدانم. کسی اگر برخلاف جریان حرکت تودهء مردم حرکت کرد مورد قبول قرار نخواهد گرفت و طرد میشود، میخواهد آن فرد یک بسیجی وابسته به بیت باشد، میخواهد یک مبارز قدیمی و زجر کشیدهء سیاسی

 5. علیرضا تبریزی

  سلام خسته نباشید، بهترین کار مثبتی که می کنی برای مردمت همین است که داری عکس های بسیجی هارو بقول خودت شکار می کنی، و مزدور بودن آنها رو افشا می کنی. دوست عزیز تصور کن امروز اصلا خرداد سال 60 است، تصور کن که اصلا امروز به جای مجاهدین خلق، موسوی است که خرداد سال 60 فراخوان داده است که مردم بیائید بیرون برای احقاق حق تون توی خیابونها تظاهرات کنید، تصور کن که امروز از دوربین و مبایل و یوتوب خبری نیست، اما همچنان موسوی است که می خواهد بر ضد حکومتی » بسیچی پرور» است قیام کند. تصور کن آنقدر ابعاد کشتار رژیم زیاد است، موسوی تنهاست، هیچ گروه دیگری برای مبارزه سیاسی به مانند او پا پیش نمی گذارد، اما او و یارانش بی اعتنا باز با اتکا به ایمان خودش پا پیش می گذارد، و رژیم همچنان می کشد، اعدام می کند، از هر خانواده لا اقل یک و یا دو نفر در زندان هستند، یا اینکه یک یا دو نفر و یا حتی چندین نفر را اعدام کرده است، نه یوتوب است که خبر را منعکس کند و نه دوربین و نه مبایل و نه فیس بوک، تصور کن که موسوی آخر الامر مچبور می شود برای رساندن جنایات رژیم به خارج از ایران بگریزد، اما، اما می بینی در کمال تعچب به جای اینکه بر جنایات رژیم خرده بگیرند، اما می بینی که موسوی را عامل کشتار رژیم معرفی می کنند. می شنوی که می گویند که اگر موسوی جوانها را به خیابان نیاورده بود، جوانها هم بی گناه کشته نمی شدند. گیریم که حتی خط سیاسی آقای موسوی هم اشتباه بوده است، آیا برای اینکه بتوانید آزاد فکر کنید، آزاد زندگی کنید، آزاد بیاندیشید، موسوی به شما بگوید بروید بیرون اعتراض کنید، شما می روید و اعتراض می کنید، اگر همان شخص بگوید، نه لازم نیست برای اینکه آزاد باشید، به بیرون بروید و اعتراض کنید، آن وقت شما هم بیرون نمی رفتید؟ مگر آزاد اندیشیدن و زیستن، تفکری است، که از ناحیه کسی و اشخاصی باید به مردم دیکته شود؟ آیا خود مردم نمی دانند که آزادی ندارند؟ عزیز جان من حدود بیست چهار سال است که در خارج از کشور زندگی می کنم، یک ساعت هم از حقوق مردم خودم هم غافل نشدم، یک روز هم نتوانستم به کشورم برگردم، حتی زمانی که پدرم در بدترین شرایط در بستر بیماری افتاده بود، آرزو می کردم که ای کاش می توانستم فقط برای یک ساعت بر بالینش باشم و اشک بریزم، اما او از دنیا رفت، بی آنکه بتوانم حتی نگاهش را برای یک دیگر از نزدیک ببینم. بیست چهار سال است که هر جا که لازم بوده است برای افشای جنایات رژیم در هر مکانی و یا جایی صدای اعتراض مردم را به گوش ناشنوای جهانیان مماشاتگر برسانم. امروز هیچ فرقی با دیروز ندارد، میدانم که اگر جنبش سبز روز سرنگون شود، آنوقت خواهیم شنید، بازتولید اراجیف رژیمی ها، روشنفکرنماهای بی عمل، نوری زداه ها، همه تو بوق می کنند، اگر موسوی نبود، این جوانان بی گناه به کهریزک و اوین کشانده نمی شدند. پس مرگ بر موسوی منافق! عزیز جان درد بدبختی مردم ما مجاهدین و مبارزین نیست، درد و بدبختی ما در این است که دیکتاتورها تاریخ را تحریف می کنند، نوری زاده ها تبلیغش می کنند، مردم هم می پذیرند. این، تا ادامه دارد، وضع به همین منوال خواهد بود، مگر اینکه چشمانمان را به حقایق باز کنیم. خودمان تاریخ را بخوانیم، نه آنکه آنچه را که دیگران خودشان می نویسند و برایمان باز خوانی می کنند.

 6. rahbare zan e iran

  سلام

  از این تعارض تفکر شما خیلی‌ ناراحت شدم.

  خارج نشینان اینجوری که شما فکر می‌کنید نیستن. شما اطلاعات کافی‌ از این قشر ایرانی مهاجر ندارید.ما همان مخالفان چند ساله پیشیم . اون زمانی‌ که آگاهی‌ و دانش ایرانی ایران به این حد ۲ سال اخیر نرسیده بود که این دولت جنایتکار است. ولی‌ ما آن زمان بلند شدیمو اعتراض کردیم ولی‌ هیچ کس نه مارا تائید کرد و نه حرفمان را فهمید. به ناچار کشور را ترک گفتیم.این انصاف نیست که مارا از خود ندانید. اتحاده منو شما میتواند این رژیم را سرکوب کند . در خارج ایران هم ما با گریهٔ ملت گریستیم. و با خندهٔ مردم خندیدیم. هر وقت لازم بود مبارزه کردیم . ما همان زندانیهای ۲۲ خرداد هستیم.حالا بیگانه شدیم؟

  • علی آزادان

   من شخصاً خارج از ایران هستم، اما این نوشته را خطاب به خودم برداشت نکردم.
   گمان نمیکنم که منظور نویسنده، تمام ایرانیان خارج از کشور بوده است که قطعاً چنین نیست. اگر یک بار دیگر متن را بخوانید، و باز خیال کنید که مخاطب متن شما بوده اید، خوب اون موقع یک جای کار ایراد دارد، یعنی خارج نشین به معنای خاص کلمه هستید

 7. مرگ بر حامد محقق بسيجی خارج از ايران

  مرگ بر حامد محقق بسيجی خارج از ايران

 8. مرگ بر بسيجی خارج از ايران

  مرگ بر حامد محقق بسيجی خارج از ايران

 9. صاحب این سایت که خودش باید صددرصد خارج نشین باشه. وگرنه چطور امکان داره کسی از داخل ایران چنین سایتی را راه اندازی کند. البته ممکن است مدیر سایت خودش از عمال رژیم باشد

 10. علی آزادان

  دوست عزیز نویسنده،
  پیشنهاد میکنم که واژهء دیگری جای خارج نشین انتخاب کنی. چرا که خارج نشین یک لفظ عام است و هر ایرانی ای که خارج از ایران زندگی میکند را شامل میشود، حتی اگر آن ایرانی سالهای سال براستی در راه آزادی ایران تلاش کرده و به قول شما همیشه در مقابل سفارتهای ایران حاضر بوده (هر چند من گاهی اون حرکت و نحوهء برگزاری اش را قبول نداشته ام) اما به هر حال برای جلوگیری از افزایش شکاف ایرانیان داخل و خارج از ایران، پیشنهاد میکنم از لفظ دیگری استفاده کنید.

  مثل خارج از گود، مثل خارج نشین متوهم، فرصت طلبان خارج از ایران، خارج نشین فرصت طلب، خارج نشین متوهم، …. یا هر کلمهء دیگری که به نظر مناسب تر آید

 11. زندانی سیاسی

 12. In the coceaimltpd world we live in, it’s good to find simple solutions.

 13. One or two to remember, that is.

 14. I din’dt know where to find this info then kaboom it was here.

 15. Gee whiz, and I thguoht this would be hard to find out.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: