تاريخچه ساخت کوکتل مولوتوف و روش ساخت

وقتي‌ که روس‌ها در اتحاد اوليه با هيتلر در سال ۱۹۳۹، به کشور فنلاند حمله ور شدند، «وياچسلاو مولوتف» وزير خارجه استالين جنايت کار بود. در مقابل اعتراض بين‌المللي به بمباران بي رحمانه شهرهاي فنلاند، «وياچسلاو مولوتف» بي‌شرمانه مدعي شد که هواپيما‌هاي روس فقط آذوقه بر سر ملت فنلاند مي ريختند!!. مردم قهرمان فنلاند هم که بمب و مهمات چنداني نداشتند، با الکل، نفت، بنزين و روغن، بمب هاي ساده‌اي ساختند و با آن به جنگ تانک‌هاي روس رفتند. آنها براي مزاح، اسم اين بمب هاي الکلي را کوکتل مولوتف نهادند و گفتند، اين کوکتل (پذيرايي) عوض آن غذا ‌هايي‌ که بر سر ما انداختي!!!. 

دليل موفقيت کوکتل مولتف، سادگي و قدرت آن بود. بطري‌هاي اوليه را همان کارخانه عرق کشي‌ فنلاند با الکل درست ميکرد، ولي‌ بعدا معلوم شد که مخلوط بنزين و روغن موتور کاراتر بود. فنلاندي‌ها سر شيشه را خالي‌ مي گذاشتند، فتيله پارچه‌اي داخل مواد قرار ميدادند، و درب آنرا با چوب پنبه يا چسب نواري مي بستند، تا محتويات ماده سوختي بيرون نريزد. فتيله که آتش مي گرفت، چون سر بطري بسته بود به مواد سوختي داخل بطري نمي رسيد، اما بعد از پرتاب بطري و شکسته شدن شيشه، فتيله مشتعل، مواد پراکنده شده را آتش مي زد. فنلاندي‌ها به زودي دانستند که با اضافه کردن شکر، مايع ظرفشوي، خرده پلاستيک (استايروفوم) يا حتي سفيده تخم مرغ مي شد به کوکتل مولوتف خواص دود زائي، دير سوزي يا کم پخشي داد.

قدرتمند از کوکتل مولوتف ناپالم

ترکيب 20% تينر با 20% يونوليت با 60% بنزين. مخلوط مزبور بايد حتماً به‌ دور از آتش تهيه و بعد از ترکيبات مزبور، مشابه با غلظت عسل خوراکي درآيد تا خاصيت عمل کنندگي مناسب را داشته باشد.

ناپالم را به روش هاي زير مي توان درست کرد

1- مخلوط بنزين و روغن موتور
2- مخلوط بنزين و صابون مايع يا مايع ظرفشويي
3- مخلوط بنزين و پارافين
4- مخلوط بنزين و قير
5- مخلوط بنزين و استايروفوم (يونوليت)
6- مخلوط بنزين و چسب (سيريش يا چسب آهن)
*(منظور از مخلوط: به نسبت مساوي يا 60 به 40)

«کوکتل مولوتف ناپالم» با «کوکتل مولوتف بنزيني» تفاوتي از نظر ساخت ندارد. اما دوام شعله «کوکتل مولوتف ناپالم» بسيار بيشتر است و به علت خاصيت چسبندگي و غلظت زياد ناپالم، خاموش کردن آن بسيار مشکل مي باشد. 

توجه: اگر هنگام آتش زدن پارچه سر بطري، ماده سوختي داخل بطري به آتش برسد امكان انفجار بطري وجود دارد. در زمان آتش زدن آن و نيز زمان پرتاب کردن آن دقت کنيد. بهتر است اگر مي خواهيد از اين اسلحه براي مقابله با نيروهاي مزدور سرکوبگر استفاده کنيد از قبل در محلي امن براي پرتاب آن تمرين کنيد تا هنگام نبرد دچار مشکل نشويد

————————————————————-

——————————————————————————–

اصول ساخت کوکتل مولوتف بسيار ساده است

1- بطري شيشه اي مانند شيشه نوشابه، شير يا آبليمو و…
2- ماده ژل سوختي سوختي از قبيل مخلوط بنزين و روغن موتور (تا نصف پر شود)
3- يک تکه پارچه آغشته به سوخت که به عنوان فتيله عمل خواهد کرد (پارچه را گره بزنيد و با فشار درون دهانه بطري جاي دهيد تا هنگام پرتاب کوکتل مولوتف محتواي درون آن به بيرون پرتاب نشود يا از چوب پنبه براي محکم کردن درب بطري استفاده نماييد).

طرز تهيه

روش ساخت يک کوکتل مولوتف قدرتمند:
1- يک بطري شيشه اي (مثل بطري شيشه نوشابه، شير يا آبليمو) را برداريد.
2- داخل آن ژله سوختي ناپالم، (اگر نداريد {بنزين و روغن موتور} يا {بنزين و گازوييل}) بريزيد، به طوري که نصف بطري پر شود.
3- حال يک پارچه آغشته به بنزين يا گازوييل را داخل بطري قرار دهيد به طوري که داخل ناپالم (يا بنزين و ..) قرار بگيرد و مقداري از آن هم از دهانه بطري بيرون بزند.
4- پارچه را گره بزنيد و با فشار درون دهانه بطري جاي دهيد تا هنگام پرتاب کوکتل مولوتف محتواي درون آن به بيرون پرتاب نشود يا از چوب پنبه براي محکم کردن درب بطري استفاده نماييد.

————————————————————–

اکنون کوکتـل مولوتـف شما آماده است. کافي است تا سر پارچه را با فندک آتش زده و به سمت نيروهاي مزدور سرکوب گر پرتاب کنيد تا بطري متلاشي شود. در نتيجه اين پرتاب، ژل سوختي آتش گرفته و به اطراف پراکنده مي شود و همراه با آن حجم زيادي از آتش توليد مي شود که مهار آن بسيار سخت و ناممکن خواهد بود.
کوکتل مولوتف را مي توان براي مدت هاي طولاني نگهداري کرد و از اين نظر سلاح بي خطري به حساب مي آيد. 

– توجه داشته باشيد در کوکتل مولوتف هايي که تنها از بنزين براي تهيه ماده سوختي استفاده مي شود، بنزين با شدت و حرارت زيادي مي سوزد اما شعله آن دوام زيادي ندارد و به سرعت فروکش مي کند. در نوع پيشرفته کوکتل مولوتف، به جاي سوخت معمولي، از ناپالم استفاده مي شود. از نظر تئوري ناپالم به ماده غليظي گفته مي شود که خاصيت اشتعال دارد.

——————————————————–

عضويت در خبرنامه سايت شكار بسيجي و دريافت اخبار بدون فيلتر در ايميل خود

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Del.icio.us :: Stumble :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Advertisements

دربارهٔ شير شجاع

آهاي تويي كه مردم رو با گلوله و باطوم ميزني ، يا خبر چيني ميكني براي اطلاعات يا تو سايتها ضد مردم ايران فعاليت ميكني .بدان و آگاه باش كه شير شجاع در كمينت نشسته تا شكارت كنه

Posted on 2011/03/15, in نكات ظريف مبارزاتي and tagged , . Bookmark the permalink. 11 دیدگاه.

 1. AntiMonarchy

  مرگ بر جمهوری اسلامی
  مرگ بر موسوی و کروبی
  ننگ بر جنبش نژادپرست سبز

  زنده باد انقلاب سرخ کارگری

  خوشحالم که ضد کمونیست هستید
  وگرنه دانشجویان سوسیالیست مجبور میشدند با شما همراه بشن
  خوشحالم که اعلام میکنید ضد کمونیستید وگرنه کارگران آگاه همراه تون بودند
  تا شما هستید ما هم هستیم جنگ تا جنگ پیروزی
  تا ما هستیم بیخیال پیوستن کارگران به جنبش سبز بشوید

  عقده ای های کثیف

 2. انقلابی

  دوست عزیز، مولوتف و غیره موقعی به‌کار گرفته می‌شه که نیرو‌های نظامی در حالت دفاعی باشند و نیرو.های زیادی از آنها به انقلابیون پیوسته باشند،خلاصه: در این زمان فقط نیرو‌های سرکوب تقویت میشوند، و راه پیوستن به انقلابیون بسته می‌شه.

 3. ناشناس

  چقدر احمق اند اين چپا
  واي خدايا شما هنوز زنده ايد؟

 4. ناشناس

  در این پست، نحوه ساختن یک بمب دودزای با رنگ دلخواه را یاد خواهید گرفت که دود آن مانند یک ابر رنگی عمل می کند. برای این که بمب شما ابری با رنگ سبز بدست بیاورید، باید به شکل و مواد مخلوط شونده و رنگ توجه داشته باشید. این آموزش بسیار ساده است اما کودکان باید آن را زیر نظر بزرگتر ها انجام بدهند. برای شروع مواد زیر را تهیه کنید :
  ۶۰ گرم پتاسیم نیترات (۳ قاشق غذاخوری)
  ۴۰ گرم شکر (۲ قاشق غذاخوری)
  ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین
  ۶۰ گرم رنگ پودر شده آلی (ارگانیک)
  یک لوله مقوایی (مقوای وسط دستمال لوله ای)
  چسب (یا نوار تفلون)
  مداد یا خودکار
  فیتیله مخصوص مواد انفجاری
  پنبه گرد شده
  ماهیتابه

  اول ۶۰ گرم از پتاسیم نیترات و ۴۰ گرم از شکر را با هم در ماهیتابه بریزید و روی شعله کم مخلوط کنید. نسبت پتاسیم نیترات به شکر ۳ به ۲ است. پس اگر نمی دانید آن ها را با چه اندازه هایی مخلوط کنید، ۳ قاشق پر پتاسیم نیترات و ۲ قاشق پر شکر را با هم مخلوط کنید. این دو را هم بزنید تا شکر ذوب شود و به رنگ قهوه ای دربیاید. آنقدر مخلوط را هم بزنید تا به شکل یک کره نیمه آب شده قهوه ای دربیاید و کاملا نرم شود. حالا ماهیتابه را از روی شعله بردارید. ۱ قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید و آن را خوب به هم بزنید. جوش شیرین برای کند شدن فرایند احتراق است. حالا ۳ قاشق پودر را به مخلوط خود اضافه کرده و بازهم آن را بهم بزنید. در تست های انجام شده رنگ های سبز بنفش، زرد، آبی و نارنجی خیلی خوب جواب داده اند.

  حالا وقت آن رسیده است که شکل بمب خود را درست کنید. توجه داشته باشید که بهترین شکل هندسی برای سوختن بهتر، استوانه است و در این آموزش هم شکل استوانه مورد استفاده قرار گرفته اما شما می توانید از اشکال دیگر هم استفاده کنید. نکته دیگر این است که تا زمانیکه مخلوط خشک نشده است باید قالب آن درست شود. کف لوله مقوایی را با چسب ببندید. حالا از بالا مواد را داخل لوله بریزید و یک مداد یا خودکار را تا نیمه در آن فرو کنید. حالا در جای سوراخ شده فیتیله را قراردهید و قسمتی از فیتیله را برای آتش زدن بیرون بگذارید. حالا بگذارید مواد ریخته شده در داخل لوله خشک شود.(تقریبا ۱ ساعت طول می کشد) حالا بمب دودزای رنگی شما آماده است !
  این کار هیچ خطری نداره فقط همه جارو سبز میکنه و به بچه های جنبش روحیه میده

 5. دیوانه هست این AntiMonarchy
  اوکی .
  دمکراسی که برقرار شد ، شما بیاید حزب بزنید ، ببین مردم اگر بهتون رای دادن .

 6. مرگ بر جمهوری اسلامی
  زنده باد سوسیالیسم
  زنده باد آزادی
  زنده باد برابری

 7. bacheh kooni agar nemidooni professor molotof yek daaneshmande barjesteh va moteraghi va mobaareze siaasie az ghabl az enghelaabe russieh boodeh boro taarikh motaaleh kon va bad zer bezan,kooni kooni, eslaah talabe kooni

 8. zemnan bacheh kooni in raa niz bedaan keh keshvare finland hamvaareh jozei az keshvare russieh boodeh va pas enghelaabe russieh beh finland esteghlaal daadeh shod aan ham bar asaase siaasate etehaade shoravi va tasvibe aan dar majles

 9. با درود به همه دوستان مارکسیست
  میخواستم بگم ادبیاتی که این دوست مارکسیست ما به کار برده دقیقا ادبیات چماق به دست ها و مزدوران رژیم فاشیست اسلامیه دوست گرامی با این ادبیات و این روحیه کینه توزانه میخوای به دموکراسی تن بدی؟اعتدال رو رعایت کن
  پاینده ایران.

 10. بابا شماها هنوز نمردين
  شماها به زباله دان تاريخ پيوستين
  باي ييييييييييييييييييييي

 11. ناشناس

  شما مردین پشت این انقلاب امام زمان بد بختا

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: