استراتژي بوم رنگ(اتحاد جنبش سبز -مجاهدين -مشروطه خواهان)

كل آموزشهاي شكار بسيجي

كل مزدوران شكار شده

برای تمام کسانی که برای آزادی ایران می جنگند!

حتما” از خود پرسیده اید که چرا اعتراضات ایران آن نتیجه ای می بایست را نداده است. در این مقاله می خواهیم با خودمان رُک باشیم و دلایل عدم بلوغ فرهنگ آزادیخواهی و دموکراسی ایرانیان را شناخته و به راهبردی برای گذر از آن برسیم.

مثال کوچکی در مورد عدم بلوغ فرهنگ آزادیخواهی: حتما” یادتان هست که رئیس جمهور انتصابی ایران بعد از سرکوب مردم معترض، به نیویورک سفر کرد و ایرانیان خارج نشین در قالب سه گروه: طرفدار انجمن پادشاهی، جنبش داخلی سبز و مجاهدین خلق، در جلوی مقر سازمان ملل تجمع کردند. به خاطر دارید که تجمع کنندگان هدف اصلی خود را فراموش کرده و به اختلافات پرداختند که چه کسی لیاقت دارد رئیس جمهور آینده ایران شود. موسوی؟ کروبی؟ شاهزاده رضا پهلوی یا خانم مریم رجوی؟ تصاویری که از رسانه ها پخش شد بسیار متأثر کننده بود چرا که کار به زد و خورد فیزیکی کشید. با دیدن این تصاویر آهی از نهادم کشیدم و گفتم تازه اینها ایرانیان خارج نشینند!

آنچه که مرا وا داشت این مقاله استراتژیک را بنویسم، خواندن مشروح کنفرانس کنگره امریکا در تاریخ 26 اسفند 89 با موضوع: “ایران برای آزادی قیام می کند؛ چشم اندازهای امریکا” بود. اما پس از نوشتن برای چاپ ان دلسرد شدم. تا اینکه چند روز بعد در سایت بالاترین مقاله ای با عنوان: “هرکس که مخالف ج.ا. است از ماست” توجهم را جلب کرد و پس از خواندن ان در تصمیمم مصمم شدم.

در کنفرانس کنگره امریکا، تأکید بر حذف نام سازمان مجاهدین از لیست گروههای تروریستی با هدف کمک به مقاومت ایران بود. در این نشست، مقامات برجسته سیاسی امریکا اعم از جمهوریخواه و دمکرات، صراحتا” به سیاست اشتباه خود اعتراف کردند: امریکا در ان زمان برای اینکه باب گفتگو را با رژیم ایران باز کند، سازمان مجاهدین خلق را در لیست گروههای تروریستی قرار داد. این اشتباه محض ادامه پیدا کرد تا در عراق پس از صدام نیز ایالات متحده به اشتباه خود ادامه داد به خیال اینکه جمهوری اسلامی، بمب های کنار جاده ای کمتری در اختیار گروههای تروریستی عراق قرار دهد. اما همه چیز نتیجه عکس داد. ایران در میز مذاکره همکاری نکرد و فعالیت خود در عراق و افغانستان را گسترش داد. سیاستمداران امریکایی به قاطع می گویند که این اشتباه بزرگی بود و بایستی هم اکنون نام مجاهدین از لیست تروریستی حذف و نام جمهوری اسلامی را بجای ان قرار داد، چراکه دادگاه استیناف هیچ مدرکی دال بر تروریستی بودن سازمان مجاهدین خلق پیدا نکرده است.

خواندن این گزارش کنفرانس نتیجه تلخی را در ذهن تداعی میکند: اینکه چگونه جمهوری اسلامی توانست یکی از مهمترین خطرات بقایش را در ذهن مردم منفور کند. یکی از دلایلی که خود من به این سازمان تمایلی نداشتم تروریستی بودن آن از منظر دولت ایالات متحده بود. اما خواندن این گزارش نظر مرا به کلی تغییر داد. فهمیدم بیش از 30 سال است که ما بدون اینکه همدیگر را بشناسیم در باره هم قضاوت کرده ایم، نه تنها در مورد این سازمان. همه ما سالهاست که با هم گفتگو نکرده ایم و اگر تقاطعی بجود آمده، تنها دعوا و ناسزا بوده و تنها کسی که سود برده رژیم ایران بوده است.

راهبرد گذر از بلوغ

بلوغ سیاسی، رسیدن به اهداف بزرگی است که به خاطر آن از بسیاری از اختلافات جزئی چشم پوشی کرده ایم، و یا اگر نمی توانیم از انها چشم پوشی کنیم (مانند نخست وزیری دهه 60 میرحسین، یا عملیات های مجاهدین خلق، ویا مثلا خودکامه بودن انجمن پادشاهی) آنها را بدون قضاوت در کنار ذهنمان بگذاریم تا در زمان خود، پس از سرنگونی رژیم اشغالگر ایران، با شفاف سازی از طرف گروهها با رآی و نظر تمامی مردم در حضور سازمانهای بین المللی در مورد ان ها تصمیم بگیریم. مسلما” آنهایی که برای أزادی مردم و وطن تلاش کرده و هزینه می دهند، به نوعی اشتباهات گذشته خود را جبران و مردم ایران أنها را خواهند بخشید.

علت اصلی ناکام ماندن قیام ایران تفرقه است و رژیم ایران هر یک را جداگانه و با فرصت سرکوب کرده است.

استراتژی بومرنگ

سه گروه انجمن پادشاهی، جنبش داخلی سبز مردم و سازمان مجاهدین خلق، با اتحاد سه گوشه یک بومرنگ را تشکیل می دهند که می تواند با قدرت از دست خشمگین مردم ایران پرتاب شود و سر دیکتاتوری ایران را از تن جدا و باز به دست مردم ایران بازگردد. این بومرنگ می تواند با مبارزان کُرد و دیگر اقوام، بارها و بارها تقویت شود.

بعد از سرنگونگی رژیم چه می شود؟

بسیاری از مردم عادی خواستار تغییر رژیم هستند اما به دلیل خلاء جابجایی قدرت، نسبت به هر اقدامی دلسرد می شوند. مردم باید بدانند که بعد از سرنگونگی رژیم، با حضور نیروهای بین المللی، هیچ حکومتی به انها تحمیل نمی شود و خودشان بافرصت و در ارامش کامل سرنوشت خود را رقم خواهند زد. اینکه در حکومت آینده ایران چه گروههایی قدرت می گیرند، تصمیم مردم ایران است، نه گروهها!

من از زمانی که خودم را در زندانی به وسعت ایران شناختم، رای ندادم و به هر طریقی برای سقوط رژیم اشغالگر ایران تلاش کرده ام. در انتخاباتی که منجر به کودتا و تقلب شد نیز رآی ندادم و دوستانم را حتی از رای دادن به موسوی هم منع می کردم، و می گفتم این هم استراتژی کثیف دیگری است که مردم را به پای صندوقهای رای بیاورند. بعد از اعلام نتایج به مدت یک شب از مردم ایران حالم بهم خورد. اما با اولین شنبه بعد از انتخابات، جنبش سبز اهداف خود را به من و بسیاری از امثال من ثابت کرد. از آن پس، تمامی امکانات و تجربیات اطلاع رسانی آنلاین خود را در اختیار جنبش قرار دادم و در خیابان نیز پا به پای انان بوده ام و هزینه داده ام. برای من، موسوی و کروبی نه رهبرانی هستند که بی چون و چرا از آنها پیروی کنم، و نه با آنان دشمنی دارم. آنها را به قول خود موسوی عضوی از جنبش سبز می دانم. از نزدیک شاهد حضور کروبی در اعتراضات بوده ام. از انجمن پادشاهی خوشم می آید اما هیچ گاه خواهان بازگشت به سیستم شاهنشاهی نیستم (که شاهزاده رضا پهلوی نیز خود مواضعش را به طور شفاف بیان کرده است). در مورد مجاهدین خلق هم، با انان دشمنی نداشتم، اما در مورد آنان بی تفاوت بودم. مثلا در مورد انجمن پادشاهی خبری می دیدم در اینترنت شیر می کردم اما در مورد مجاهدین نه. اما از امروز می خواهم یاد بگیرم با هر مخالف جمهوری اسلامی، متحد باشم. ما یک دشمن مشترک و یک هدف بزرگ داریم. بیائید دموکراسی را از هم اکنون و ابتدا از خودمان شروع کنیم و اجازه دهیم مردم انتخاب کنند چه کسی لیاقت اداره ایران را خواهد داشت. بیایید به جای توهین به عقاید مردم، به انها بگوئیم ما مسلمانان صلح طلب را دوست داریم.

مطمئنا” این مقاله ایده خامی است که با نظرات گرانقدر شما پخته خواهد شد تا گامی در راه آزادی وطنمان ایران عزیز باشد.

منبع

———————————————————

عضويت در خبرنامه سايت شكار بسيجي و دريافت اخبار بدون فيلتر در ايميل خود

 

ارسال به: Azadegi :: Donbaleh :: Risheha :: Cloob :: sabzlink :: Del.icio.us :: Stumble :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Advertisements

دربارهٔ شير شجاع

آهاي تويي كه مردم رو با گلوله و باطوم ميزني ، يا خبر چيني ميكني براي اطلاعات يا تو سايتها ضد مردم ايران فعاليت ميكني .بدان و آگاه باش كه شير شجاع در كمينت نشسته تا شكارت كنه

Posted on 2011/03/28, in نكات ظريف مبارزاتي and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 18 دیدگاه.

 1. من اشكم در اومد .بالاخره يكنفر حرف دل من و زد. من يك مقاله نوشتم دراين مورد كه مي تونم براتون بفرستم. من هيچ گرايش سياسي ندارم و فقط خواهان دموكراسي در ايران هستم.

 2. سازمان مجاهدین خلق بُزرگترین کابوس برای مردمسالاری در ایران است.
  سازمان بُنیادگرا و واپسگرای دینی مجاهدین خلق با پیشینه-ی تاریکی که در سه دهه گذشته از خود برجای گذاشته است، نشان داده است که بدترین کابوس برایِ برپایی یک سامانه-ی مردمسالاری در ایران است. با خواندن منشور این سازمان میتوان به درجه-ی خودکامگی این سازمان و بها ندادن آن به یک ساختار گیتیگرا (سکولاریسم) و ارزش های مردمسالارنه پی بُرد. از اینرو هرگونه پدافندی از این سازمان تروریستی و دُشمنیار (خائن) آسیب بُزرگ و جبران ناپذیری است به فرایندِ مردمسالاری در این کشور.
  برتابیدن یک سازمانِ سیاسی در سپهر سیاسی و آینده-یِ ایران که هنوز در اندیشه-ی بُنیانگُزاری یک ساختار حکومتی برپایه-ی دستورهای دین اسلام است [1]، آنهم پس از سه دهه آزمون تلخ یک حکومت دینی و برتابیدنِ دوزخ اسلامی در این کشور، همانند این میماند که در فردای سرنگونی حکومت اشغالگر اسلامی که بدون خونریزی بُزرگ هم نخواهد بود، بجای دادگاهی کردن سران جَنوریکار (جنایتکار) این حکومتِ ددمَنش، به آنها پروانه-ی کوشندگی سیاسی داده شود که بروند و سازمان ها یا هَنگان های (حزب های) سیاسی خودشان را برپا سازند تا به کمک میلیاردها دلاری که به غارت بُرده اند، دوباره به مغزشویی جوانان خام و مردم دین زده-ی ایران بپردازند و با دُژکاربُردی (سواستفاده) از ساز و کارهای دمکراتیک، و یا کودتا زمینه-یِ چنگ انداختن بر اهرم قدرت را برای خودشان فراهم بیاورند. از آنجا که آبشخور اندیشه ها و ایدیولوژی سازمان مجاهدین خلق، حزب الله ، القاعده و طالبان یکی است، و آن قران و آیین اسلام است، و این سازمان به ارزش هایی مانند دمکراسی و گیتیگرایی (سکولاریسم) باور ندارد، این سازمان هیچ هاگی(حقی) نیز در کوشندگی سیاسی در یک ایران مردمسالار و گیتیگرا (سکولار) نخواهد داشت و این اندیشه شما پذیرفتنی نخواهد بود. آزمون تلخ مردم آلمان از روی کار آمدن هیتلر نازی در این کشور با دُژکاربُردی (سواستفاده) از ساز و کارهای دمکرتیک، و بُنیادگزاری حکومت جمهوری اسلامی بدست خُمینی گُجَستک (ملعون) در سال 57 باید که برای مردم ایران بَسنده باشد [2].

  [1]http://www.newsecularism.com/2010/02/26.27.Friday-Saturday/022610.Karim-Ghasim-va-Tarh-e-secular-e-showra.htm

  http://khaschayarrochssani.blogspot.com/2011/03/blog-post_23.html%5B2%5D

  • دوست من ممنون از نظرت؛

   ببین گزارش کنفرانس کنگره امریکا رو کامل بخون، خیلی حرف داره این لینک:
   http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=20371%3A2011-03-19-13-41-24&catid=21%3A2010-01-17-21-49-36

   مخصوصا این قسمت صحبت های سفیردل دیلی، مسئول بخش ضدتروریسم در وزارت خارجه آمریکا۲۰۰۷-۲۰۰۹

   آنها صرفاً میخواهند بتوانند وطنشان را خودشان طبق برنامه ده ماده یی منشور آزادی که در سالهای ۲۰۰۵ ـ ۲۰۰۴ انتشارداده اند به خود بازگردانند. به نکات این بیانیه امروز پیشتر اشاره شد، اما من مایلم هر ده ماده را برشمارم: برخورداری از حکومت قانون و انتخابات آزاد، آزادی دین و مذهب، صرفنظرکردن از سلاحهای اتمی و سلاحهای کشتارجمعی ، برخورداری از آزادی بیان و آزادی مطبوعات، برابری کامل بین دو جنس، تأسیس یک جمهوری، برخورداری از آزادی تجمع، اقتصاد بازار و همزیستی مسالمت آمیز با همه.
   ما با نگاهداشتن آنها در لیست داریم درواقع از رژیم ایران حمایت میکنیم.

 3. ناشناس

  مشکل ایده ی شما اینه که از اتحاد سه استبداد فاسد (سبزالله تازه داره رو به فساد می ره ولی استبدادی بودنش استبدادیه) می خواهید به دموکراسی برسید. مسلما حاصل این عمل خطرناک چیزی نیست جز جنگ برای قدرت و تکرار تاریخ. دوران پادشاهی در سال 57 سر آمد. مجاهدین صرف نظر از اعمال تروریستی شان با جاسوسی علیه ایران و حمله نظامی به سربازان ایرانی خودکشی سیاسی کردند و نام خود را به ننگی ثبت کردند. سبزالله هم یک سال و اندی از مردم عقب است. مردم در روز عاشورا علیه حکومت به پا خواستند سبزالله هنوز از انتخابات بعدی و التزام به قانون اساسی و… سخن می گوید. شخصا معتقدم سبزالله با روز عاشورا مرد و آن چه بعدتر آمد کار خود مردم بود. مردم راه خود را بی نیاز به این گروه های ریاکار و قدرت طلب سیاسی پیدا خواهند کرد. هرچند شخصا برای موسوی و کروبی و همه زندانیان سیاسی احترام و ستایش ویژه ای قایل هستم و حساب آن ها را از سبزالله جدا می دانم.
  حالا شما بشین از محاصن مجاهدین و شاه الله و سبزالله بگو… راستی مارکس الله ها (یک گروه فراموش شده دیگر استبدادی) و مصدق الله ها (پیرمردهای جبهه ملی) را فراموش کردی برادر… هرچه باشند حسابشان از شاه الله و مجاهد پاک تر است هرچند همه به ذات استبدادیند.

  • هه هه هه بیچاره توی تعطیلات عید هم باید بیای سر پُست!! یادت رفت نظرتو در مورد خ.ر. الله بنویسی هههههههه
   راستی هنوزم که نمی تونی بیای روی اینا رو رنگ کنی!!

   مرگ بر اصل ولایت فقیه!!!

   هههههه

 4. salam bar mojahed dorood bar fadaii

  laanat bar khomeini marg bar khameneee

 5. afarin marhaba ey kash hameh entor bodan

 6. groups can’t rescue a country. you should rely on people not groups. economics is missing in your article.

  • Thanks for comment dear Visitor, I mentioned your comments will enrich this article.

   We want People + groups,

   In addition, a big part of people are groups.

   And economics that’s right, but it’s not my proficiency.
   Thanks again

 7. ناشناس

  بیایید به جای توهین به عقاید مردم، به انها بگوئیم ما مسلمانان صلح طلب را دوست داریم.

  بیایید به جای توهین به عقاید مردم، به انها بگوئیم ما ايرانيان صلح طلب را دوست داریم.

  • مرسی خیلی جالب بود!

   من خودم مخالف 100 % اسلام و جنایات اون در ایران هستم… اما چه بخوایم چه نخوایم اکثر ایرانیا مسلمون هستن و با توهین به اسلام فقط رژیم سود میبره، بعد از سرنگونی رژیم کارا خیلی ساده تر، منطقی تر و آزاد خواهد بود.

 8. قابل توجه همرزمان و بازدیدکنندگان:

  لینک این مقاله در سایتهای دیگر (البته اونایی که بحث بیشتر و پربارتری شده)

  1. سایت بالاترین (که از گوگل پروفایل دوست عزیز مبارز نستوه لینک داده شده و متأسفانه مث اینکه از اونجا حذف شده و باز نمیشه اما نظرات سازنده خیلی خوبی داره):

  https://balatarin.com/permlink/2011/3/29/2433173

  2. سایت آزادگی:
  http://www.azadegi.com/link/2011/03/29/38304

  3. سایت سبز لینک:

  http://www.sabzlink.com/story.php?id=52573

 9. در لینک بالاترین کاربری با نام سیاهپوش نظر مخالفی داده، نظر ایشون محترم (که کاربر دیگه به نام actor جواب ایشون رو به خوبی دادن).

  اما سیاهپوش در کامنت خودش نوشته «نویسنده محترم این مطلب (مقاله) برات صمیمانه آرزو می کنم که چند صباحی بری اوین! …»

  با عرض معذرت از مسئولین سایت شکار بسیجی، بالاترین عضو نیستم و مجبورم اینجا جواب ایشون رو بنویسم، امیدوارم به گوش ایشون برسه!

  فقط محض اطلاع: من 3 تا از زندان های ایران رو تجربه کردم که «اوین» بهترین اونها بوده… میخوام چند تا خاطره از زندان های غیر اوین برات تعریف کنم: زندانی کُردی که با دلر شصت پاشو سوارخ کرده بودن و بارها و بارها سرشو کرده بودن توی توالت..وقتی اومده بود توی بند، تا یکی دوهفته شبها توی خواب شروع میکرد به دادو فریاد و فحش دادن و فرار میکرد میومد توی سالن تا بچه ها میگرفتن آرومش میکردن…یا زندانی دیگه ای که وقتی اومد توی بند اونقدر کتک خورده بود و با پوتین زده بودن توی سرش که کامل قاطی کرده بود و پشتش کامل سیاه و کبود بود، بعد از چند هفته که کبودی های پشتش خوب شد، خودم با چشم های خودم جای اتوی داغ روی کمرش دیدم! یا زندانی دیگه ای که بیمار روانی بود یا شده بود و توی هواخوری توی سرما مریض و نالان افتاده بود روی زمین و از بینی ش چرک اومده بود و همه جای صورتشو پوشونده بود و توی ادرار و مدفوع خودش قلط میزد و مگس ها دورش جمع شده بودن….

  من صمیمانه برای تو دوست سیاهپوش و همه مردم ایران آرزو میکنم که هیچ وقت این صحنه ها رو نبینین . به قول خود زندانی ها که دعا میکردن: به امید روزی که همه ي زندانی ها آزاد بشن و زندان بمونه و زندانبانش

 10. mohammad hossein emamparast

  سلام امیدوارم که بالاخره مسئولین و روسای مملکتمون به عقل رسیده باشند و دست از بازی کردن با نیروی اتمی‌ کشیده باشند. این ژاپنیها که انقدر وارد بودند بدبخت شدند حالا چه برسد به ما که کارشناسانمون یه سری روسی هستند که مثل چینیها و ژاپنیها به خدا ایمان ندارند حالا چطور میشه دلشون به حال ما بسوزه.این همه نفت داریم این همه سد داریم اما تا مردم را به پودر تبدیل نکنند ول کن نیستند. من فدای ولایت فقیه و رهبرم نه این دولتیها.

 11. aghaion va lady
  yeki az in khoshgelatono to 25 bahman to khiabone karon man koshtam
  khodamam eteraf mikonam taze filme halak shodanesham daram
  har ki mikhad mano bokoshe bege
  i love u

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: