کورش کبیر

به نام خدای ایران زمین
اینجا ایران است سرزمین عدل و اندیشه پیروزی و عدالت اینجا ایران است موعودگاه کوروش کبیر
پیامبر ایران زمین ، منجی عالم عقل و اندیشه
و ما وارثان کوروشیم وارثان عدالت کوروش بزرگی کوروش و عشق کوروش به وطن
من سپاه کوروش فارس ام ، مردانی عدالت طلب از فارس
شاد باد شما را و شاد باد سرزمین تان را که امروز آسمان بر شما منت خواهد گذاشت
بر شما نوری خواهد فرستاد از دیار پاکان
منجی ای چون کوروش
امروز همه شادند مسحیت و ایرانیت همه و همه
کوروش آمد تا انسانیت نجات یابد…..

و آری چه زیبا نجات داد
روزت مبارک شاه شاهان

شاه ایران زمین..
کوروش

Advertisements

Posted on 2011/10/29, in نظرات هواداران شكار بسيجي, هوادارن, آمورشي, اطلاعيه ها, بسيجي ها فضاي حقيقي, بسيجي هاي فضاي مجازي. Bookmark the permalink. 6 دیدگاه.

 1. ناشناس

  من که کورش کبیر را نمی شناسم لطفا مطالبی در مورد ایشان میل کنید

  • فقط کافیستو آزاد اندیش باشی به دنبال گفتار نیک کردار نیک و پندار نیک باشی کوروشیان تو را خواهند یافت
   نام کوروش بر کسی ناشناخته نیست

 2. farnikumehr

  آیا می دانید : حذف بخش هخامنش از کتاب درسی تاریخ به تصویب رسید؟
  آیا می دانید : فرزندان ما دیگر حتی اسم کوروش کبیر را نمی شناسند؟
  آیا می دانید : 29 اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟
  آیا می دانید : چند سال دیگر، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چند قطعه ای از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند.
  آیا می دانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاریکرد
  آیا می دانید : کمبوجيه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و این که فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد؟ اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.
  آیا می دانید داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالت های ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار ۵۲۰قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پول های جهان شد
  آیا می دانید : داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقیرا جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت
  آیا می دانید : داریوش در پاییز و زمستان ۵۱۸ – ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغذ آورد
  آیا می دانید : کور کبير بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوغ بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد
  آیا می دانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین می رفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت.
  آیا می دانید : اولین بار پرسپولیس به دستورداریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگ ترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ساخت ماکت کاخ پرسپولیس۳سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰سال به طول انجامید.
  آیا می دانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بود ۲۵هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت در زمستان به کار گماشته بود و بهر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هرخانواده از کارگران به غیراز مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن-کره – عسل و پنیر می داده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند.
  آیا می دانید: داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفت مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است.
  آیا می دانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی «دنی تون» بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و هر سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی بود که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است.
  آیا می دانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند وتعلیمات نظامی ببینند تابتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند.

  آیا می دانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه – وزارت آب-سازمان املاک -سازمان اطلاعات – سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد.
  آیا می دانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.
  آیا می دانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی ازامپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد.
  آیا می دانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بودو به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد.

  لطفا در صورت داشتن حس ايران دوستی اين متن را برای ايران دوستان بفرستيد

 3. farnikumehr

  کوروش، ملقب به کوروش بزرگ یا کوروش کبیر (به پارسی باستان: ‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎) همچنین معروف به کوروش دوم، نخستین پادشاه و بنیان‌گذار شاهنشاهی هخامنشی بود. کوروش به مدت سی سال، از سال ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر ایران سلطنت کرد.[۲]
  دربارهٔ کوروش تمام مورخین توافق دارند که شاهی بود با عزم، عاقل و مهربان که در موارد مشکل به عقل بیش از قوه متوسل می‌شد و برخلاف پادشاهان آشور و بابل، با مردم مغلوب رئوف و مهربان بود.[۳] جنگ و بوی خون او را برخلاف فاتحان دیگر مغرور نکرد و رفتار او با پادشاهان مغلوب لیدیه و بابل سیاست تسامح او را بخوبی نشان می‌دهد.[۴] با پادشاهان مغلوب به اندازه‌ای مهربانی می‌کرد که آنها دوست کوروش شده و در مواقع مشکل به او یاری می‌نمودند. با مذهب و معتقدات مردم کاری نداشت بلکه برای جذب قلوب ملل آداب مذهبی آنها را محترم می‌داشت. شهرها و ممالکی که در تحت تسلط او در می‌آمدند، هیچگاه معرض قتل و غارت واقع نمی‌شدند. [۵] آنچه درباب وی برای مورخ جای تردید ندارد، قطعاً این است که لیاقت نظامی و سیاسی فوق‌العاده در وجود او، با چنان انسانیت و مروتی در آمیخته بود که در تاریخ پادشاهان شرقی پدیده‌ای به‌کلی تازه به شمار می‌آمد.[۶] کوروش از ذکر عناوین و القاب احتراز داشت، در کتیبه‌هایی که از او مانده، این عبارت ساده خوانده می‌شود، من کوروش شاه هخامنشی هستم. حال آنکه شاهان دیگر خود را خدا می‌خواندند.[۷]
  ایرانیان کوروش را پدر[۸] و یونانیان او را سرور و قانون‌گذار می‌نامیدند[۹] و به وی به چشم یک فرمانروای آرمانی می‌نگریستند.[۱۰] یهودیان این پادشاه را، به منزله مسیح پروردگار به شمار می‌آوردند،[۱۱] ضمن آن‌که بابلیان او را مورد تأیید مردوک می‌دانستند.[۱۲]

 4. علی بی ستاره

  واقعاً برای ما ایرانیان ننگ است که بر سرزمینی که 25 قرن پیش کوروش کبیر فرمانروایش بوده امروز یک مشت آخوند ارتجاعی و پلید حکومت کنند!
  چه خوش گفته است خاقانی در آن شعر معروف ایوان مدائن:
  از نوحه جغد الحق ماییم به دردسر
  وز دیده گلابی کن درد سر ما بفشان
  منظور از نوحه جغد صدای عربده مؤذنین اسلامیست که در شهر تیسفون که زمانی باربد ها و رامشگران مینواخته اند ، بعد از حمله اسلامیهای وحشی اراذل و اوباشی مثل بلال حبشی و امثالهم بجای آن تصنیفهای زیبای فارسی اذان می گفته اند!

 5. علی بی ستاره

  چقدر زیباست! پندار نیک- گفتار نیک- کردار نیک، ولی اسلام دقیقاً در تضاد با این سه گفته است چرا!؟
  چون اسلام مرتب فکر حمله به دیگر قبایل نامسلمان و دیگر کشورها برای قتل و غارت و تجاوز به مال و جان و ناموس دیگران است(درست در مقابل پندار نیک) و مرتب دستور قتل و غارت و شکنجه و دست و پا قطع کردن و سنگسار و اینگونه جنایات میدهد(درست در مقابل گفتار نیک)و در آخر هم عملاً حمله می کنند و اموال را غارت و مردان را می کشند و به زنان تجاوز می کنند و کودکان را هم به عنوان برده می فروشند و آبادیها را هم نابود می کنند(درست در مقابل کردار نیک)!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: